A Bola portugeze: Takim Chelsea-Sporting mbi Leaon. Situata

Sipas raportimeve të gazetës sportive portugeze “A Bola”, të martën presidenti i Sporting Lisbonës Frederico Varandas, së bashku me zëvendëspresidentin e financave Francisco Salgado Zenha dhe shefin e strategjisë dhe operacioneve, André Bernardo, ishin në Londër për t’u takuar disa drejtues të Chelseat dhe Barcelonës.

Sipas gazetës portugeze, tema e diskutuar me përfaqësuesit e Chelseat ishte Rafael Leao, me klubin londinez shumë të interesuar për sulmuesin e kuqezinjve.

Ata diskutuan me drejtuesit e Sporting Lisbonës për të thelluar diskutimin e gjobës që lojtari duhet të paguajë te ish-klubi i tij pas përfundimit të njëanshëm të vitit 2018, nga rreth 20 milionë euro.

Aktualisht Leao, siç e ka pranuar edhe vetë, është duke negociuar rinovimin e kontratës me Milanin, por Chelsea beson se mund ta nënshkruajë atë, duke u treguar i gatshëm të zgjidhë problemin gjobë me Sportingun e Lisbonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *