CorSera: Ja diskutimi prekës dhe motivues i Paolo Maldini-t te ekipi para ndeshjes ndaj Napolit!

Paolo Maldini eshte personi qe beson te fitimi i Champions League te Milani. Corriere della Sera ka zbuluar diskutimin e drejtuesit kuqezi qe nuk ekspozohet por brenda tij e ndjen se mund te arrihet mrekullia…

“Maldini eshte personi qe ka motivuar ambjentin Milan dhe futbollistet e tij duke i folur cdo dite ne stervitje. Diskutimi i tij perpara skuadres ka qene se duhet te tentojne te pamunduren, qe te futen ne histori nga dera kryesore si personazhet e dikurshme.

Ai u ka thene se keto jane trena qe kalojne nje here ne jete dhe se nese nuk e kap, ndoshta sdo te kesh me mundesi per shume arsye, sepse i tille eshte i futbollit. Maldini i ka folur per karrieren e tij dhe per humbjet e medha qe e kane shoqeruar duke i thene se eshte ndjere keq dhe se ka rene por eshte ngritur gjithmone.

Paolo i ka sqaruar se Champions League eshte kurorezimi i nje karriere dhe se ka futbolliste te shkelqyer ne bote qe se kane ngritur kurre kete trofe ndaj duhet te ndihen te privilegjuar qe kane shanset per te provuar objektivin.

“Askush nuk besonte te ju vjet per titullin kampion, askush sbesonte te qe ju do te shkonit ne gjysmefinale. Nuk dua qe te dilni nga fusha me pengje nga koka juaj. Nuk dua qe neser te thoni pse nuk dhame maksimumin, sepse me besoni, keto jane netet qe te bejne te ndihesh krenar per veten dhe krenar sidomos per familjet tuaja.

Zbrisni ne fushe dhe tregoni se doni gjysmefinalen, se doni te provoni dhe se doni te enderroni. Une kam enderruar gjithmone ne jeten time dhe nese sdo ta kisha bere, sdo te kisha fituar ato qe kam fituar”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *