Pato: “Leao, mos dëgjo paratë dhe agjentët, te Milani ke gjithçka. Unë ende sot falënderoj Zotin që kam luajtur aty…”

Gjatë fjalimit të tij të gjatë në Milan TV, Alexandre Pato foli për rolin që kishte te Milan dhe se si do të luante me kënaqësi me Rafael Leaon. Por vetëm me kusht që portugezi të ndryshojë diapazonin. Kjo është shakaja e ish-numrit 7:

Leao te ndjek në Instagram dhe gjithashtu ju pëlqen: “Ne flasim me njëri-tjetrin, i kërkova fanelen. Do të doja fanelen e tij”.

A do të kishit luajtur në rolin e tij, kaq jashtë zone? “Kam luajtur si  anësor dhe më pas Berlusconi më thirri dhe më tha të mos shkoja të merrja topin larg, pastaj nga aty luaja më përpara. Por më parë isha ne krah dhe une (qesh)”.

Dëshironi të luani me Leaon? “Do të kthehem një ditë në Milano, unë shkoj majtas dhe ai djathtas. Duhet ta beje kete gje qe te luajme bashke (qesh)”.

Napoli? “Kam pasur fatin të luaj kundër Napolit, ndonjëherë kam shënuar edhe gola të mirë. Janë ndeshje të vështira, nuk e di se çfarë ndodh. Nuk pata mundësinë të luaj atje në Napoli, tani do të ketë një atmosferë ndryshe në Champions League…

Kam besim se mund të kalojmë. Duke parë ndeshjen e parë mendoj se është shumë e vështirë. Duhet të shënojmë një gol dhe të besojmë në të deri në fund.”

Milani tani po vjen nga një fitore, por ata duhet të jenë shumë të kujdesshëm, të mos mendojnë se do të jetë si në ligë. Do të jetë më e vështirë se ndeshja e parë e Champions League, por mendoj se Milani do të jetë gati. Nëse ata mund të shënonin një gol menjëherë do të ishte shumë më mirë”.

Si e shihni sfidën Leao-Osimhen? “Unë shoh që Napoli dhe Milani kanë lojtarë të mirë… Arritja në këtë pikë në Ligën e Kampionëve do të thotë se ju keni lojtarë të mëdhenj që bëjnë diferencën.

Unë shoh që Milani ka lojtarë të mirë, por tani duhet të jemi të kujdesshëm… Por nëse Milani shkon me kokën lart në Ligën e Kampionëve, atëherë… Unë gjithashtu mendoj se do të ishte shumë mirë nëse Milani do ta gjente Carlo Ancelottin në finale”.

Mendoni se do të jetë një ndeshje në të cilën Napoli do të bëjë presion dhe do ta gjejë veten duke lënë hapësira në kundërsulm apo do të jetë i matur? “Unë pres një Napoli si në San Siro, ata do të përpiqen të shënojnë herët. Mendoj se Milani do të ketë mundësitë e tij me Napolin të gjithë përpara, atje Milani duhet të jetë cinik nëse do të ketë këto hapësira. Në atë moment nëse Milani arrin në zona e rrezikut, ata duhet të shënojnë”.

Çfarë prisni nga Leao nesër? “Unë e shoh Leaon si shumë, shumë të sigurt. Ai ka gjithçka. Ai arrin të bëjë gjithçka sepse është shumë i sigurt. Këshilla ime për të është të mos dëgjojë atë që po ndodh rreth tij… Paratë, agjentët… Ai duhet vetëm të dëgjojë veten, ne Milano ka gjithçka, Milani është i mrekullueshëm.

Falenderoj Zotin për tifozët e Milanit, ndonjëherë kur jam i trishtuar shoh se si më trajtojnë mirë tifozët e Milanit, Leao ka gjithçka, ai mund të jetë edhe më shumë idhull për tifozët. Ai nuk duhet të mendojë për atë që ka jashtë, atë që i shkon rreth tij sepse i ndërrojnë kokën lojtarit dhe nuk është mirë. Ne flasim me njëri-tjetrin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *