Fyerje ndaj Theo Hernandez dhe Maldinit, tifozeria e Napolit ndez edhe flakadan poshtë hotelit kuqezi

Ndeshja e Ligës së Kampionëve mes Napolit dhe Milanit e vlefshme për ndeshjen e kthimit çerekfinale është shumë afër dhe tashme ka nisur numerim mbrapsht.

Sipas asaj që është mbledhur nga redaksia e MilanNews.it, kane qene te shumtë tifozët napolitantë të vendosur poshtë hotelit ku po kalon natën skuadra e Milanit, hotel “Vesuvio”…

Edhe pse policia ka kaluar disa here, nuk i ka shperndarë dhe eshte dukur si pale me ata ne fakt… Mbështetësit napolitan kanë kënduar edhe disa thirrje fyese kundër Paolo Maldinit dhe Theo Hernandez-it, konkretisht

“Maldini njeri m*ti” dhe “Theo Hernandez bir k*rvet” dhe “Brenda dhomave, hajde të hyjmë brenda dhomave te tyre”. Gjeste vërtet të pahijshme qe vijne direkt pasi i uruan vdekjen Theo Hernandezit…

Kujtojme qe diten e neserme ne Maradona Stadium do te jene edhe 2500 tifoze te Milanit, perfaqesuesit e Curva Sud, qe pas mesdites do te udhetojne drejt qytetit jugor te Italise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *