Milani i interesuar për golashënuesin e Ligue 1, Fabrizio Romano: “Vlera po rritet, Lille sot ka pretendime”

Çmimi i Jonathan David vazhdon të rritet së bashku me numrin e golave të tij për Lille, mes thashethemeve se ai është një objektiv i verës për Milan.

Sipas asaj që raportohet nga Fabrizio Romano, siç qëndrojnë gjërat për momentin, çmimi i kërkuar për të nënshkruar me Jonathan David këtë verë do të jetë rreth 65 milionë euro. Ai shtoi se Lille ‘pret që klubet kryesore të lëvizin’ për sulmuesin kanadez.

David shënoi sërish sot në fitoren 2-1 të Lille kundër Montpellier, e cila e çon atë në 20 gola në Ligue 1 gjatë sezonit 2022-23 deri tani, që do të thotë se ai është golashënuesi më i mirë në ligë së bashku me Kylian Mbappé.

Tuttosport raportoi në fund të muajit të kaluar se David është në krye të listës së objektivave të përpiluar nga Paolo Maldini dhe Ricky Massara në funksion të verës.

Nevojitet një sulmues më i ri duke qenë se Olivier Giroud do të mbushë 37 vjeç këtë vit, Zlatan Ibrahimovic mund të tërhiqet dhe Divock Origi ka zhgënjyer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *