Mediat në jehonë: Massa dhe VAR skandalozë ndaj Milanit. Motta reagon: Nëse jepen penallti nuk quhet futboll…

Gazzetta dello Sport, Tuttosport, Corriere dello Sport kane ngelur ne klase Massa. Edhe pse jo i ndihmuar si duhet nga Di Bello ne VAR, duket qarte se episodet e denojne.

Shkelja e kembes ndaj Rebic brenda zone quhet “step on foot” dhe eshte e ndeshkueshme me rregullore, ashtu si krahu i hapur. Lucumi eshte i pafat por sa te tjere kane qene te pafat para tij dhe jane ndeshkuar?

Pas një loje të barazuar dhe me dy episode të qarta e të dukshme të mohuara për Milanin në zonën e Bolonjës, Pioli pas ndeshjes, te mikrofonat e DAZN, ngriti zerin per dy penallti të paakorduara nga Massa.

Përgjigja nuk i ka munguar dhe ka qene ashtu si vjet pas Milan-Spezia, Thiago Motta ai i cili mohoi provat dhe mendoi se kishte te drejte arbitri dhe rregullorja:

“Te mos bëjmë shaka, nëse janë penallti ato, atehere futbolli ka mbaruar. Une se kuptoj si moviolistet thone te kunderten. Ajo e Rebic qe shkelet eshte dicka qe nese ndeshkohet do te thote se ky nuk eshte me sport kontaktim.

Kurse Lucumi qe e prek me dore eshte dinamika e trupit. Duhet ti themi magazinierit ti beje xhepa ne pantallona qe ti fuse duar se ska ku i con”, raporton Corriere della Sera raporton deklaratat e mëposhtme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *