Super rotacion nga Milani, gazetari: “Zgjedhje e habitshme por e pajtueshme…”

Nesër në orën 15:00 Bolonja do të përballet me Milanin në javen e tridhjetë të kampionatit të Serisë A. Trajneri Stefano Pioli me rastin e ndeshjes do të mendonte për një rotacion thuajse total. Nga lojtarët më të mirë në formacionin kuqezi, i vetmi i sigurt për një fanellë do të ishte portieri Mike Maignan.

Prandaj, trajneri mund të fuste dhjetë lojtarë të ndryshëm në krahasim me të njëmbëdhjetët që mundën Napolin 1-0 në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Një zgjedhje befasuese për të thënë të paktën.

Shpesh herë kemi parë ndryshime të mëdha mes ligës dhe kupave në lidhje me ndeshje të rëndësishme dhe vendimtare. Këtë herë, megjithatë, Pioli do të ishte gati të bënte një revolucion të vërtetë.

Një ide që befason, Maurizio Compagnoni është shprehur në mikrofonat e Sky Sport. Ky është mendimi i tij: “Vendimi i Piolit është befasues, por edhe intriguese”.

“Dhjetë ndryshime janë shumë, është një zgjedhje e guximshme që përfshin rreziqe, por për mendimin tim është një zgjedhje e pajtueshme. Milani nuk po mendon për Ligën e Kampionëve të së ardhmes, por për atë të së tashmes”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *