Djali i Maradona-s provokon Theo Hernandez duke i kujtuar Botërorin!

Diego Maradona Jr, djali i të ndjerit Diego Armando Maradona, provokon dhe sulmon Theo Hernandez në rrjetet e tij sociale. Mollë sherri është klithma e mbrojtësit të kuqezinjve në fytyrën e Lozanos pas një ndërhyrjeje të mirë në mbrojtje.

Pak sekonda më vonë, përballë topit, meksikani u kundërpërgjigj me një ndërhyrje që goditi mbrojtësin e krahut. Gjëra në terren, kjo është e gjitha dhe kalojne aty…

Nga ana tjetër, djali i Maradonës rrit dozën: “Nuk e mbaja mend kështu Theo Hernandezin në finalenin e Boterorit”, duke iu referuar finales së Botërorit që Franca e Theos humbi me penallti ndaj Argjentinës.

Te duket habi kur flet nje ish-futbollist medioker i cili ka mare pjese vetem ne njw show televiziv i quajtur Campioni dhe qe ka luajtur ne ekipet te kategorise se gjashte, pikerisht duke gjykuar nje si Theo Hernandez qe ka nje Champions ne dhomen e tij te fituar dhe nje titull ne Serie A si protagonist…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *