Bologna konfirmon 4 mungesa, Motta: “Pres Milanin më të mirë të sezonit, duhet super paraqitje. Rezervat e tyre…”

Milani mbërrin në Dall’Ara të shtunën. Për ndeshjen ndaj kuqezinjve, Motta do të duhet të bëjë pa Orsolinin e pezulluar dhe të lënduarit Soriano, Arnautovic dhe Cambiaso.

Në 11-shen startuese ka pak dyshime në repartin e mbrojtjes me Posch, Soumaoro, Lucumí dhe Kyriakopulos të cilët duhet të mbrojnë sërish portën e Skorupskit. Në mesfushë Schouten duhet t’i bashkohet sërish Moro, por kini kujdes për përfshirjen e Dominguez të gatshëm për të luajtur sërish që në fillim.

Në mbështetje të departamentit sulmues Ferguson i palëvizshëm, i cili do të bashkohet me Aebischer dhe Barrow pas Samson përpara Zikzeee.

Thiago Motta, trajneri i Bolonjës, foli sot në konferencën për shtyp dhe deklaroi në ndeshjen e së shtunës kundër Milanit: “Do të jetë një ndeshje e bukur, me stadiumin plot kundër një ekipi që po bën mirë – raporton tuttomercatoweb.com – Ne kemi nevojë për përkushtimi me buzëqeshje.Të përballojë këtë ndeshje duke dhënë maksimumin, me shpresën për të marrë një rezultat. Po shoh shume elozhe ndaj nesh, duhet perulesi kur luan keto ndeshje…”.

“Ne mendojmë për të tashmen, e tashmja jonë është Milani, një nga më të mëdhenjtë në ligë që po lufton për gjysmefinalen e Champions. Përqendrimi maksimal për këtë ndeshje, të bindur se me ndihmën e tifozëve tanë do të mund të bëjmë një lojë të mirë”.

Për Milanin: “Ne do të gjejmë një ekip agresiv që nuk të lë kohë për të luajtur, ne do të duhet të jemi të shpejtë për të ecur shpejt dhe për të gjetur njeriun e lirë duke vendosur nëse do të shpejtojmë apo do të mbajmë topin.

Pres Milanin me te mire te sezonit, është e vështirë të gjesh rezerva në një skuadër si ajo e kuqezinjve, do të duhet të bëjmë një paraqitje të shkëlqyer”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *