Napoli, Elmas akuzon arbitrin: Kurrë skam parë si ai…

Eljif Elmas i bëri të qarta mendimet e tij për performancën e arbitrave pasi Napoli humbi 1-0 nga Milan mbrëmë në ndeshjen e parë të ndeshjes së tyre çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ishte një lojë plot me raste të mëdha nga minuta e parë deri në minutën e fundit, por goli i vetëm erdhi në fund të pjesës së parë pasi Ismael Bennacer goditi në shtyllën e afërt për befasuar portierin Meret.

Megjithatë, Napolit iu dhanë dy goditje të mëdha në pjesën e dytë, pasi Andre-Frank Zambo Anguissa mori dy kartonë të verdhë brenda pak minutash dhe u përjashtua, dhe më pas Kim Min-jae mori gjithashtu një karton të verdhë që e përjashton atë nga ndeshja e dytë.

Elmas ka dhënë një intervistë shumë të shkurtër për Mediaset pas ndeshjes në të cilën ka bërë mjaft të qarta ndjenjat e tij për gjyqtarin…

“Nuk e di se çfarë duhet të them. Është e pabesueshme. Ai fishkëlleu gjithçka, të gjithë u ndëshkuan, ata bënë shumë faulle dhe nuk u ndëshkuan kurrë. Diçka që nuk e kam parë kurrë më parë. Një gjë e pabesueshme, në një ndeshje kaq të rëndësishme. Ishte nje ndeshje e Champions dhe ne u paraqitem mjaft mire. U gjendja mire te ai pozicion i ri”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *