Cassano: “Maignan i bujshëm, me Meret humbiste Milani…” Pastaj grindet me Vierin për arbitrin

Raundi i parë në çerekfinale u fitua nga Milani dhe pas një jave, stadiumi Diego Armando Maradona do të na japë verdiktin përfundimtar se kush do të mund të hyjë në katër skuadrat më të mira të Evropës.

Në fund të ndeshjes, ish-lojtari i Milanit, Antonio Cassano, gjithashtu donte të thoshte fjalën e tij për ndeshjen që sapo kishte përfunduar, duke folur gjatë transmetimit të zakonshëm të Bobo TV live Twitch.

Fjalët e tij janë më poshtë. “Napoli, për mendimin tim, nuk e meritonte të humbiste. Në njëzet e pesë minutat e para të lojës mundi të bënte 2 gola, në ato minuta ndryshonte ndeshjen.

Le të themi gjithashtu se Napoli më pas vazhdoi të sulmonte qoftë edhe me një lojtar me pak, pas përjashtimit të Anguissa-s. Në golin e Milanit gabon Meret, i cili mund të kishte bërë shumë më tepër.

Maignan, nga ana tjetër, ishte vendimtar, pritja ndaj Di Lorenzos është e bujshme. Me portierë të përmbysur, Meret te Milani dhe Maignan te Napoli, për mua do të kishin fituar Azzurri, i cili gjithashtu vuajti nga mungesa e Osimhenit, me Elmasin nuk luan dot njesoj”

“Nuk me pelqeu as arbitri me kartonet e verdhe te tij. Sidomos te rasti i te dytit per Anguissa. Ai kap topin dhe pastaj Theon pak qe bie ne toke. Nuk eshte faull direkt ne trup… E ekzagjeruar”

Por Vieri nderhyn dhe nis te bertase: “Antonio nuk eshte ashtu. Jane te dy lojtaret e Napolit qe e dine se me nje karton sluajne ndeshjen tjetwr qe bejne dy gabime. 9 nga 10 arbitra do vendosnin njesoj. Kemi luajtur futboll ne Champions dhe e dime qe ste falin. Anguissa e di qe ka te verdhe dhe ngre kemben te gjoski i Theos kurse Kim i bertet para ftyre arbitrit. Ku shkon? Je ne Champions”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *