Brahim Diaz te UEFA: “Ky është sekreti i Euro-Milanit deri tani. Mbi të ardhmen time ju them vetëm diçka…”

Brahim Diaz u zgjodh dje nga UEFA si “Lojtari i ndeshjes” për Milan-Napoli. Në fund të ndeshjes, sulmuesi spanjoll, i cili bëri një paraqitje të shkëlqyer, tha për uefa.com:

“Ishte e vështirë. Kam fituar çmimin lojtari i ndeshjes, por gjëja më e rëndësishme është padyshim rezultati. Ishte një lojë e vështirë. Ata patën shanset, edhe ne kishim shanset tona.

Por gjithçka është ende e hapur. Ne do të duhet të luftojmë përsëri dhe të futemi në fushë në këtë frymë. Ne duhet të vazhdojmë të punojmë kështu sepse kështu jemi. janë një ekip me shumë talent”.

Milani nuk ka pësuar gol në pesë ndeshje radhazi të Ligës së Kampionëve: “Sekreti është se të gjithë japin dorë, sulmojnë dhe mbrojnë – shpjegon Diaz – Ky është sekreti.

Punoni shumë, mos u jepni hapësirë ​​kundërshtarëve tuaj dhe kjo është e gjitha”. Megjithatë, për Napolin, spanjolli tha: “Ata luajtën mirë. Ne patëm një shans për të shënuar dhe ia dolëm.

Kjo është e rëndësishme. Napoli luajti një lojë të mirë, por edhe ne. 15 minutat e para ishin të komplikuara për ne, ata e nisën shumë mirë, na shtypën shumë, por më pas mendoj se edhe ne bëmë mirë”.

E ardhmja? “E dua Milanin dhe keto tifoze, jam i lumtur ketu, por seshte momenti per te folur tani per ate qe do te ndodhe. Mendoj se jemi nje skuader me cilesi dhe duhet te bejme me shume”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *