Jorge Mendes propozon një anësor me parametro zero

Milani është absolutisht i fokusuar në ndeshjen e sonte në San Siro kundër Napolit, e vlefshme për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe pse sezoni futbollistik ka arritur në periudhën e tij më të rëndësishme përsa i përket angazhimeve, zërat e parë në merkato kanë nisur të qarkullojnë. Vetëm në këto orë një ish-lojtar i Barcelonës është afruar te Milani i Stefano Piolit.

Agjenti i njohur portugez, sipas asaj që raporton calciomercato.com, do t’i kishte propozuar Milanit Adama Traoré, aktualisht në fuqi te Wolverhampton dhe të cilit i skadon kontrata. Anësori spanjoll gjithashtu është lidhur shpesh me klubet kryesore sezonet e fundit, duke pasur parasysh paraqitjet e tij disa sezone më parë me Wolves.

Në ditët e sotme, megjithatë, Traoré ka humbur atraktivitetin e së kaluarës, edhe për shkak se paraqitjet e tij kanë rënë dukshëm në krahasim me atë që kishte treguar në Premier League.

Megjithatë, Milani mund të mendojë për këtë nëse kostot për angazhimin e tij do të ishin të ulëta, edhe sepse një anësor i shpejtë dhe fizik si Traoré mund të jetë i dobishëm për kuqezinjtë.

Në muajt në vijim do të mësojmë nëse ky thashethem do të konfirmohet dhe nëse do të ketë një lulëzim nga Milani, apo nëse do të mbyllet pa bërë asgjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *