Di Lorenzo: Milan, ai që munde 4-0 nuk ishte Napoli…

Në prag të ndeshjes Milan-Napoli, e vlefshme për raundin e parë çerekfinal të Champions League, Giovanni Di Lorenzo ka folur në konferencën për shtyp.

Kapiteni napolitan ka thënë fjalën e tij për sfidën tërësisht italiane me të cilën Azzurri do të përballet sot në mbrëmje në orën 21:00 në stadiumin San Siro.

Mbrojtësi ka theksuar disa herë se ndeshja e sotme do të jetë ndryshe nga ajo e kampionatit që përfundoi 0-4 në favor të djemve të trajnerit Stefano Pioli. Një sfidë që nuk ka lënë pasoja sipas tij…

Këto janë deklaratat e Giovanni Di Lorenzo në konferencën për shtyp: “E dimë që përballemi me një ekip të madh në një kontekst të vështirë si ai i Champions League”

“Ata kanë individualitete të mëdha mbi të gjitha Leao ne do të përpiqemi t’i kundërshtojmë. Humbja në ligë nuk la frikë. Nuk ishim Napoli i zakonshëm atje, ajo që do të bëjmë nesër do të ketë rëndësi. Do të jetë një ndeshje krejtësisht ndryshe nga ajo që pamë dy javë më parë.

Në pritje të daljes në fushë sot mbrëma ndaj Milanit, mbrojtësi i Napolit, Kim, ka dhënë një intervistë për UEFA-n, duke nënvizuar se cili është objektivi i Azzurrit në kuadër të ndeshjes shumë të rëndësishme.

“Ne kemi arritur në çerekfinale për herë të parë në historinë e klubit dhe po përpiqemi të arrijmë në gjysmëfinale, unë jam duke u fokusuar se si të luajmë më mirë dhe të ndalojmë kundërshtarët të shënojnë.

Unë kryesisht mendoj për këtë. Mundohem të flas me shokët e skuadrës, ka shumë presion. Por ne po përpiqemi gjithashtu ta shijojmë sa më shumë që të jetë e mundur – sa argëtim do të përfundojmë do të përcaktohet nga rezultatet”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *