CM | Milani i qetë mbi Origi: dy faktorë i japin pozicion në merkato

Interesi nga Premier League për sulmuesin e Milanit, Divock Origi është në rritje dhe kuqezinjtë janë të prirur ta shesin atë gjatë verës, thuhet në një raport.

Siç është raportuar nga Calciomercato.com, sulmuesi belg shihet si një zhgënjim i madh nga drejtuesit kuqezi dhe ata janë të vetëdijshëm për mundësinë që ai ofron.

Ai u bashkua verën e kaluar në një transferim të lirë nga Liverpool që do të thotë se çdo tarifë që Milani mund të marrë për të këtë verë do të jetë një fitim.

27-vjeçari mendohet se ka merkato mes skuadrave në mes të tabelës në Premier League, si dhe në Superligën turke. Ai ka arritur të shënojë vetëm dy herë gjatë gjithë sezonit dhe ka marrë një asistim.

Marrëveshja e tij zgjat deri në qershor 2026, kështu që përtej faktit që Milani dëshiron ta shesë atë, ata kanë fuqinë e negociatave kur bëhet fjalë për një tarifë transferimi këtë verë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *