CM | Kjaer luan të ardhmen në fundin e sezonit. Situata

Mbrojtësi i Milan, Simon Kjaer është shumë i vendosur dhe me deshire për të bërë përshtypje gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Napolit sonte mbrëma, thuhet në një raport.

Siç është raportuar nga Calciomercato.com, mbrojtësi danez pritet të fillojë ndeshjen në qendër të mbrojtjes së bashku me Fikayo Tomori dhe një paraqitje e madhe mund të bëjë shumë për t’i ofruar një kontratë të re.

Ish-mbrojtësi i Sevillas është shumë i vendosur për të qëndruar me Milanin, por pas lëndimit të tij të gjatë, ndikimi i tij në ekip është zbehur.

Eksperienca e tij do t’i besohet për një lojë kaq të madhe ndaj Malick Thiaw ose Pierre Kalulu që sapo u kthye nga lëndimi qe ka pasur keto dy javet e fundit.

Marrëveshja e tij aktuale është caktuar të skadojë në qershor 2024 që do të thotë se nëse Milani dëshiron ta shesë atë për një tarifë, kjo do të duhet të ndodhë këtë verë. Opsionet e tjera janë që të zgjasë kontratën e tij ose të skadojë në verën e ardhshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *