Theo shtyn Milanin: “Ne dhe San Siro, 12 lojtarë për një ndeshje të madhe. Që kur futa këmbët te ky klub, isha i lumtur”

A është ndeshja më e rëndësishme e karrierës suaj? “Unë mendoj se po, nesër do të jetë një ndeshje shumë e mirë dhe e rëndësishme”.

A ka ndryshuar ekuilibrin 4-0 në kampionat? “Unë nuk mendoj kështu. Ndeshja e nesërme është ndryshe nga ajo e kampionatit. Napoli është i fortë, por ne jemi përgatitur mirë.”

Çfarë është Milani për ju? A ëndërroni të fitoni Topin e Artë? “Për mua, mbajtja e shiritit të kapitenit është një nder i madh. Unë kam qenë i lumtur që nga dita ime e parë në këtë klub. Nuk e di nëse do ta fitoj Topin e Artë, sigurisht që do të doja, por le të mendoj vetëm për ndeshjen e nesërme”.

Çfarë ndryshon me mungesën e Osimhenit? “Asgjë nuk ndryshon për ne, Napoli ka shumë lojtarë të mirë. Kushdo që zëvendëson Osimhen do të bëjë mirë”.

Si e shihni veten në pesë vjet? Akoma në Milano? “Shpresoj të qëndroj këtu sa më gjatë. E ardhmja nuk dihet, mendoj vetëm për të tashmen”.

A mund ta fitojë Milani Ligën e Kampionëve? “Po, mund ta fitojmë, por tani le të mendojmë për ndeshjen e nesërme. Duhet të bëjmë atë që dimë të bëjmë, kemi punuar mirë. Nuk e dimë të ardhmen, le të mendojmë vetëm për nesër”.

A ndiheni ju dhe Giroud si udhëheqës? “Ne gjithmonë përpiqemi t’i motivojme ë gjithë. Ne duhet të flasim me të tjerët dhe të gjithë të dalim në fushë për të dhënë gjithçka dhe për të fituar ndeshjen.”

Sa e rëndësishme është gara e nesërme? “Është një ndeshje shumë e rëndësishme për mua. Ne e kemi përgatitur veten në mënyrën më të mirë të mundshme. Ne luajmë në San Siro, do të jemi 12 veta falë tifozëve tanë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *