NGA ANGLIA | Maldini dhe Massara ndjekin 21 vjeçarin braziliani që luan dy pozicione sulmuese!

Kriza e sulmit vazhdon për sulmuesit e Milanit të Stefano Piolit, të cilët, kur thirren për të zëvendësuar Giroud, nuk përgjigjen gjithmonë aktualisht.

Ky është rasti i Divock Origit dhe Ante Rebic, të dy të rreshtuar si titullarë kundër Empolit dhe autorë të paraqitjeve te dobeta, veçanërisht të sulmuesit belg që nuk arrin të ndikojë.

Në këtë kuptim, Paolo Maldini dhe Frederic Massara do të punonin për të kërkuar përforcime në repartin sulmues: nga Retegui te Jonathan David, duke kalur Rafa Mir dhe zgjidhjes me kosto të ulët Colombo, nuk mungojnë alternativat.

Një nga sugjerimet e fundit do të ishte ai i Joao Pedro, sulmuesi i Watford-it i lindur në vitin 2001, i cili tashmë ka shënuar 10 gola dhe 4 asistime në sezonin aktual të Championship, kategoria e dyte angleze.

Sipas asaj që raporton Calciomercato.com, pavarësisht rinovimit të kontratës së nënshkruar deri në vitin 2028 me klubin anglez, Milani do të tentojë të bëjë një tentativë në verë për lojtarin brazilian.Ai mund te luaje ne dy pozicione: i majte dhe ne qender. Kjo ben qe te sjelle dy alternativa te Milani.

João Pedro iu bashkua sistemit të të rinjve të Fluminense dhe nëna e tij u transferua me të në Rio de Janeiro. Ndërsa kaloi nëpër akademinë e klubit, ai kaloi nga të qenit një mesfushor mbrojtës, si babai i tij, në një mesfushor sulmues, dhe më pas një sulmues.

Më 19 tetor 2018, para se të kishte bërë debutimin e tij për të moshuarit, klubi i Premier League Watford ra dakord për një marrëveshje për të nënshkruar João Pedro në janar 2020 në një kontratë pesëvjeçare qe me pas ka rinovuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *