Ancelotti thërret Maldinin drejt finales: “Paolo, kam ditëlindjen me 10 qershor…”

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Chelseat. Kur u pyet për një finale të mundshme të Ligës së Kampionëve kundër Milanit në Stamboll, trajneri italian shpjegoi:

“Paolo Maldini dhe unë nuk kemi kujtime të mira nga Stambolli duke ditur se cfare ndodhi ne ate finale te Champions League. I uroj Paolos të gjitha të mirat në botë…

Ai ishte kapiteni im dhe partneri im ne ekip dikur dhe me pas futbollisti im dhe nëse do te mund të takoheshim në ditëlindjen time (që është e njëjtë me daten e finales), do të ishte shumë mirë dhe dicka shume e bukur”.

Disa dite me pare, Paolo Maldini u shpreh se kishte folur direkt pas shortit me Carlo Ancelotti-n teksa zbuloi se trajneri i Real Madrid i kishte thene “Shihemi ne finalen e Stambollit, eh…”

Milani luan neser cerekfinalen e vajtjes ndaj Napolit ne San Siro. Skuadra kuqezi ka 12 vite qe nuk shkon ne gjysmefinalen e Champions League dhe kaloi ne cerekfinale pas plot nje dekade qe nga hera e fundit e tyre…

Kurre ne histori kuqezinjte skane humbur nje perballje me ekip italian ne Champions League, duke ditur precedentet me Interin dhe Juventusin ne te shkuaren.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *