Sytë kuqezi te ai: tifoz i Milanit dhe talent “puro”, por Empoli tenton ta mbajë edhe 1 vit!

Tommaso Baldanzi (tifoz i cmendur i Milanit nder te tjera) eshte emri qe ka surprizuar te gjithe në Itali gjatë muajve të fundit dhe Milan është një prej tyre qe kane shfaqur interes. Megjithatë, duket se i riu do të qëndrojë në Empoli edhe për një sezon.

Mesfushori sulmues 20-vjeçar ka gjetur rrjetën katër herë këtë sezon dhe ka tërhequr interesin e disa klubeve kryesore në Itali. Milani është një nga klubet, siç është raportuar së fundmi, dhe ata e panë atë në barazimin 0-0 të premten.

Duke folur për Radio Sportiva, siç citohet nga SempreMilan.it, presidenti i Empolit Fabrizio Corsi ndau mendimet e tij për Baldanzin. Ai zbuloi se plani është ta mbajë atë edhe për një sezon, dhe më pas të arkëtojë.

“Ideja jonë është ta lëmë të përfundojë rritjen e tij këtu përpara se ta hedhim në treg. Mendojmë se mund të mbështetemi tek ai edhe për një vit. Ai dhe Fazzini ende nuk janë zhvilluar plotësisht fizikisht, “tha ai.

Mbetet të shihet se cili është qëndrimi i Milanit. Ata duan të mbajnë Brahim Diaz, por nëse spanjolli do të largohej, atëherë ata do të kishin nevojë për një numër 10 këtë verë.

Ka disa faktorë të përfshirë, me fjalë të tjera. Vlera? Sot Baldanzi vleresohet nga Empoli rreht 12-13 mln euro dhe Milani nuk do ta kishte problem ta bente ate investim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *