Marrëveshje si me Thiaw, Milani në maj tenton sulmin mbi zbulimin e Bundesliga-s

Milan është gjithmonë duke monitoruar talentet në merkato, falë rrjetit të tyre të gjerë të skautizmit, dhe i riu i fundit që është lidhur me klubin është Kiliann Sildillia. Kuqezinjtë, në fakt, po shohin një marrëveshje të ngjashme si meThiaw.

Përpara këtij sezoni, Milani nënshkroi mbrojtësin e Schalke 04, Malick Thiaw për vetëm 7 milionë euro. Edhe pse gjermani pati një fillim të vështirë të sezonit, ai është rritur shumë së fundmi dhe i ka lënë shumë përshtypje drejtuesve këtë vit.

Sipas TuttoMercatoWeb, kuqezinjtë kanë vendosur synimin e tyre në një tjetër marrëveshje të ngjashme me Thiaw. Kiliann Sildillia, 20-vjeçari (do të mbushë 21 vjeç në maj) mbrojtësi i Freiburgut, ka përfunduar në radarin e tyre dhe skautët e Milanit e kanë parë atë në veprim.

Ai ka luajtur pothuajse të gjitha 34 paraqitjet e tij që nga fillimi dhe që kur ka kontratë deri në vitin 2026, pala gjermane do të jetë në gjendje të kërkojë para të mira për yllin francez.

Sa, mirë, mbetet për t’u parë, por Milani ka regjistruar interesimin e tyre. Ne maj mund te vije nje sulm i pare i kuqezinjve per te pare nese mund te realizohet si operacion ose…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *