Pellegatti: Arsenali do Brahim Diaz, japin dyfishin e Milanit! Milinkovic-Savic? Lazio mund të pranojë një shkëmbim dhe para…”

Gazetari Carlo Pellegatti ka dhënë një përditësim mbi të ardhmen e Brahim Diaz dhe sugjeroi gjithashtu një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Sergej Milinkovic-Savic.

Playmakeri spanjoll është aktualisht në vitin e tij të tretë në huazim me Milanin, me periudhën aktuale të huazimit dy-vjeçar. Ai ka gëzuar gjithmonë besimin e Stefano Piolit, por klubi i tij mëmë Real Madrid e ka ndjekur me vëmendje zhvillimin e tij dhe ende ka një rol të madh në të ardhmen e tij.

Pellegatti foli gjatë një segmenti në Top Calcio 24 dhe zbuloi disa detaje interesante në lidhje me të ardhmen e Brahim Diaz, me komentet e tij të transmetuara nga Calciomercato.it.

“Menaxhmenti i Milanit do të dëshironte të mbante Brahim Diaz, ata do të donin të fillonin një negociatë sikur të ishte një nënshkrim i ri, duke harruar opsionin për të blerë dhe riblerë”, tha ai.

“Milani fillon me 16 milionë, por ka një variabël tjetër: duket se Arteta, trajneri aktual i Arsenalit, e pëlqen shumë lojtarin. Topçinjtë mund të ofrojnë 30 milionë. Në këtë rast, negociatat do të ndërlikoheshin.

Ka shumë variabla, por Milani dëshiron ta mbajë atë.” Ndërkohë, DailyMilan raportoi në fillim të javës se drejtuesit thuhet se kanë filluar bisedimet me agjentin e Sergej Milinkovic-Savic për të diskutuar një lëvizje të mundshme gjatë verës.

Kjo duke qenë se mesfushori pritet të largohet nga Lazio. “Duket se Lazio e pëlqen Rebic dhe ka një lojtar atje që do t’i bënte të lumtur të gjithë te Milani: Sergej Milinkovic-Savic,” shtoi Pellegatti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *