Nis “turi i merkatos” | I ati i sulmuesit italo-argjentinas do të takohet me klubet!

Babai i Mateo Reteguit do të shkojë në Itali gjate ketij muaji për të takuar ekipet që janë të interesuara për nënshkrimin e djalit të tij, sipas një raporti.

Pothuajse çdo burim italian e ka lidhur Milanin me një lëvizje për Reteguin, i cili ka impresionuar me ngritjen e tij në famë fillimisht në Argjentinë me Tigre, por edhe që nga thirrja në kombëtaren italiane, me të cilën ka dy gola në dy ndeshje.

Sipas FcInterNews.it, Carlos Retegui – babai dhe agjenti i lojtarit – do të fluturojë në Evropë për rreth dhjetë ditë për të provuar se cilat klube mund të jenë fillimisht të interesuara për nënshkrimin e 23-vjeçarit këtë verë.

Deri më sot, nuk ka ende shumë specifika në lidhje me skuadrat që ai do të takohet dhe ditët që do të zhvillohen ato takime, por një udhëtim në Itali duke qenë në plan të parë – me një ndalesë në Spanjë fillimisht – është një shenjë se diçka po lëviz në lidhje me e ardhmja e sulmuesit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *