E ardhmja Ibrahimovic, Calciomercato: “Samiti me Milanin u shty për një arsye”

Një protagonist i vërtetë i rilindjes së Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka mundur të gjejë një vend në zemrën e çdo tifozi kuqezi. Mentaliteti i suedezit, i cili tashmë është rikthyer në Milano në vitin 2020, ka arritur të lëvizë një mjedis totalisht të destabilizuar si ai i djallit, duke sjellë edhe një Scudeto pas disa vitesh të errëta.

Lideri karizmatik brenda dhe jashtë fushës, megjithatë, Ibrahimovic nuk është ende i sigurt për qëndrimin e tij në Milan. Vitet kanë filluar të bëjnë të vetën, problemet fizike janë gjithnjë e më intensive dhe një tjetër samit me klubin është shtyrë për një datë të mëvonshme.

Falë ndalesave tashmë të tepërta, karriera e Ibrahimovic mund të jetë e varur nga një fije si kurrë më parë. Suedezi është në fakt i pasigurt se çfarë të bëjë, duke pasur parasysh dëshirën për të përfunduar një karrierë të jashtëzakonshme me një ndeshje të fundit në krahasim me një fizik që gradualisht po dështon.

Pikërisht për këtë është anashkaluar një takim i planifikuar për këto ditë mes sulmuesit dhe klubit. Kjo raportohet nga calciomercato.com, e cila tregon se si dyshja Maldini-Massara i dhanë kohë Ibra për të kapërcyer të gjitha dyshimet për zgjedhjet e tyre të ardhshme.

Pavarësisht kësaj, rinovimi i Zlatan duket se duket si një utopi, duke pasur parasysh nevojën e Milanit për të rinovuar repartin e tij sulmues. Me Origi dhe Rebic pranë lamtumirës dhe Giroud afër 37, mund të mos ketë vend për Ibrahimovic as në skuadrën e re dhe të rinovuar të kuqezinjve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *