Salvini i tërbuar me Piolin pas rotacionit ndaj Empolit! “Ata endeshin nëpër bar…”

Fitorja kundër Napolit e ktheu Milanin pothuajse në versionin Scudetto: grinti dhe keqdashja që djemte e Piolit hodhën në fushë kundër napolitanëve dhanë shpresë për një rikuperim total të skuadrës së kuqezinjve, por nuk ishte kështu në ndeshjen e fundit ndaj Empolit.

Në fakt, në ndeshjen e te premtes, Milani arriti të marrë vetëm një barazim ndaj Empolit, duke mos përfituar nga barazimi i Interit me Salernitanën dhe tashme duke u kaluar edhe nga Roma.

Shumë tifozëve të Milanit nuk e pëlqeu qasja e Milanit ndaj ndeshjes, e cila tregoi pak ose aspak në pjesën e parë. Në pjesën e dytë kuqezinjtë dominuan lojën, por pa gjetur rrugën për të shënuar.

Për ndeshjen kundër Empolit, Pioli ka vendosur të nxjerrë në fushë lojtarët që kanë gjetur pak hapësirë ​​deri në këtë pikë të sezonit: Pobega, Rebić dhe Origi. Tifozëve nuk u pëlqeu veçanërisht sjellja e dy sulmuesve, të cilët nuk dhane asgje perpara…

Matteo Salvini, një tifoz i njohur i Milanit, ka komentuar paraqitjet e sulmuesve kroatë dhe belgë në profilin zyrtar në Instagram të skuadrës kuqezi;

Më poshtë komenti i politikanit: “Nuk e di nëse të inatosem më shumë me Origin dhe Rebicin apo me këdo që vazhdon t’i lërë të luajnë. O Zot, duke luajtur, ose me sakte, te endesh neper bar duke mos bere asgje…”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *