Milani “shënjestron” zbulimin e Bologna-s, agjenti i tij pranon interesimin dhe vendos çmimin!

Milan është një nga klubet e interesuara për nënshkrimin e mesfushorit të Bologna-s, Lewis Ferguson përpara merkatos së verës, thuhet në një raport.

Sipas një raporti nga Daily Record në Skoci, Ferguson është një objektiv i Milanit dhe Juventusit dhe mund të jetë i disponueshëm për vetëm 9 milionë euro në verë, pasi sapo u bashkua verën e kaluar nga Aberdeen për rreth 3.5 milionë euro.

23-vjeçari ka impresionuar që kur iu bashkua Rossoblu-ve pasi ka bërë 18 paraqitje këtë sezon, duke shënuar tre herë në proces dhe duke u vendosur si mesfushor qendror fillestar, një zonë që kuqezinjtë duhet ta përforcojnë.

Jo vetëm kaq, por agjenti i tij Bill McMurdo beson se zhvillimi i Ferguson mund ta kishte çuar atë përtej nivelit të kthimit potencial në vendin e tij dhe bashkimit me Rangers ose Celtic.

“Unë e di në fakt se ka interes nga Milan dhe Juventus. Bolonja është shumë e hapur për të gjithë kete zhurme mediatike dhe oferta”, tha ai për Record’s Off The Ball Podcast.

“Kam njerëz që punojnë për mua në Itali dhe ata kanë pasur disa kontakte. Unë mendoj se ata do të kërkojnë një minimum prej 8 milion sterlinash. Duke thënë këtë, ata e shitën Aaron Hickey për 20 milion sterlina (22.6 milion euro) dhe ai luajti vetëm 48 ndeshje për ta.

“Mendoj se do të ndodhë. Ai e meriton. Atij i është dashur të mësojë gjuhën dhe një kulturë të re dhe ia ka dalë shumë mirë me këtë. Ai është shumë profesionist. Unë jam marrë me shumë lojtarë të mirë – edhe shumë njerëz – por ai ka klas”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *