Milan, njeriu më i rëndësishëm i filozofisë Elliott-RedBird ende pa rinovim!

Jo vetëm rinovimet e kontratave të lojtarëve që skadojnë (si Leao), por Milani merret edhe me ato të drejtuesve të tij. Javët e fundit është përfolur shumë për një transferim të mundshëm në drejtimin e Juventusit nga Frederic Massara, i cili do të sponsorizohej nga Max Allegri.

Në fakt, të dy kanë bashkëpunuar tashmë në të kaluarën te Pescara, por mundësia për të parë bardhezi drejtorin sportiv të Milanit nuk konfirmohet pasi ka një kontratë që skadon në vitin 2024, me opsion rinovimi për vitin 2025.

Nga ana tjetër, një kontratë që skadon në korrik është kreu i zonës së skautizmit, Geoffrey Moncada. Sipas ‘calciomercato.com’ dhe Daniele Longo, Moncada vlerësohet shumë nga pronarët e vjetër dhe të rinj për metodën e transferuar në klub dhe rezultatet e arritura.

Nga ana e ish-drejtuesit te Monacos do të kishte vullnet të madh për të vazhduar punën e tij te Milani. Prandaj, do të shohim nëse dhe kur ai do të rinovojë kontratën e tij me klubin… Sepse, ne fakt, te humbesh nje si Moncada do te ishte akoma me keq se sa ndonje lojtar!

Fakti qe rinovimi i tij eshte shtyre nuk eshe edhe aq pozitiv, pasi u mendua se do te rinovonin te tre pakete, Maldini, Massara dhe Moncada por ne vere nuk ndodhi (edhe pse kontrata e tij skadon ne qershor 2023)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *