U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh dhe kërkoi direkt ujë, i riu ndërron jetë në spital

Një lajm i gëzuar u shpërnda kudo në media e rrjete sot në mëngjes. Një 13-vjeçar u nxor i gjallë nga rrënojat e një ndërtese në zonën e Atakya, në Hatay nga emergjencat civile pas 13 ditësh. Sapo pa ekipet e shpëtimit, ai kërkoi ujë.

Djaloshi u dërgua në spital, por kur pritej mrekullia, ka ndërruar jetë.Nga rrënojat e ndërtesave 13 ditë pas tërmetit në Turqi, një grua 40-vjeçare, një burrë 49-vjeçar u nxorrën gjithashtu të gjallë.

Videoja tregon momentin kur ekipet e shpëtimit panë 49-vjeçarin sirian Semir Mohamed Akar. Edhe më tronditëse është fakti

se pasi u nxorr, gjëja e parë që bëri burri ishte t’i njoftonte se kishte njerëz të tjerë të bllokuar në rrënojat.SHIH VIDEON

296 orë pas tërmetit në Turqi shpëtohen nga rrënojat 3 persona, njëri prej tyre fëmijë.Tre persona, njëri prej të cilëve është një fëmijë, u shpëtuan nga rrënojat e banesës Kanatlı në Antakya në orën 296 të tërmetit.

Puna e kërkim-shpëtimit, 13 ditë pas tërmetit u krye nga ekipet në rrënojat e ndërtesës së shkatërruar në rrugën General Şükrü Kanatlı Mahallesi Türkmenbaşı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *