Portieri i Shpresave bën hapin e madh në karrierë, firmos me Panathinajkos për 4 vite

Portieri shqiptar, Klidman Lilo, ka nënshkruar kontratën e parë si profesionist me ekipin grek të Panathinaikosit. Pas paraqitjeve të shkëlqyera me të rinjtë, 20-vjeçari ka firmosur deri në 2025-ën.

Lajmin e bëri të ditur njoftimi i klubit: “Panathinaikos njofton nënshkrimin e kontratës së parë profesionale me Klidman Lilon.

Portieri shqiptar ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2025. Lilo ka lindur në Athinë më 31 janar 2003 dhe është në akademinë e Panathinaikos që nga viti 2018”, thuhej për Lilon,

Ky i fundit është shprehur: “Jam veçanërisht i lumtur për kontratën time të parë profesionale me Panathinaikos. U jam mirënjohës të gjithëve

që besuan tek unë dhe më ndihmuan në akademinë e klubit. Synimi im është të fitoj tituj me Panathinaikosin”, tha portieri i Shpresave.

Klidman Lilo shihet si një portier me perspektivë jo vetëm për klubin e Panathinajkos por edhe për Kombëtaren e Shqipërisë, i cili mund të jetë një kandidat i mirë për të qenë portieri kryesor në të ardhmen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *