Palladino qan pjesen e pare te Monza-Milan: “Nuk me pelqeu, po kam krenari dhe falënderoj Piolin…”

Raffaele Palladino, trajneri i Monzas, foli për DAZN pas ndeshjes Monza-Milan e fituar 0-1 nga kuqezinjte. “I urova djemtë, ata dhanë gjithçka dhe bënë një paraqitje të shkëlqyer.

Në pjesën e parë ishim perfekt në mos posedimin e topit, pranuam pak nga Milani. Keqardhja është se kishim pak guxim në zotërimin e topit, zakonisht nuk jemi aq të frikësuar. Në pjesën e dytë, Milani ra pak fizikisht dhe ne bëmë shumë mirë.

Na mungonte ajo dridhje e fundit, e shpresoja. Nuk mund t’u them asgjë djemve, është një lojë që do të na bëjë të rritemi shumë. Është pjesë e një rruge për të bërë një paraqitje të tillë ndaj një ekipi që fitoi kampionatin vitin e kaluar, ndaj lojtarëve të jashtëzakonshëm. Pranuam duele të gjithanshme. Jam krenar për djemtë”.

Keni folur me Gallianin? “Ai është gjithmonë këtu me ne, na komplimentoi. Ai na tha se duhet të jemi krenarë për mënyrën se si luajmë futboll. Tani shikojmë menjëherë Salernitanan”.

Pioli e uroi Monzën. A ju bën krenar? “Falënderoj trajnerin Pioli për komplimentet. Jam krenar për lojtarët e mi, më vjen keq që i kam parë të zhgënjyer në dhomën e zhveshjes. Falënderoj Piolit por ka skuadra vërtet të forta në këtë kampionat, duhet të mendojmë për veten tonë”

Ju ka munguar pak kthjelltësia në pjesën e dytë në hapin e fundit? “Nuk jam dakord, nuk duhet t’i jepnim kundersulme, por Milani na vuri në vështirësi. Ne goditëm një shtyllë, por edhe gjysmë shanse të tjera në zonë me Izzo dhe Birindelli.

Ne e dinim se përballeshim me kampionët e Italisë që nuk kishin pesuar gola nga Tottenham dhe Torino. Duhet të jemi të kënaqur me lojën tonë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *