Perisic paralajmën Milanin për ndeshjen e kthimit: “I shtyu San Siro me 80 mijë por në Londër…”

Milan arriti të fitojë ndeshjen e parë të raundit të 16-të të Ligës së Kampionëve kundër Tottenhamit, pasi Brahim Diaz shënoi golin e fitores në starin e pjesës së parë. Anësori i Spurs, Ivan Perisic tani ka dërguar një paralajmërim për kuqezinjtë.

Milani bëri mirë për të mbajtur Tottenhamin në San Siro dhe falë ndikimit të mahnitshëm të tifozëve para fillimit, lojtarët ishin të gatshëm për detyrën. Brahim Diaz hapi rezultatin herët dhe një shfaqje mbresëlënëse siguroi që porta e pastër të mbetej e paprekur.

Ndërsa mund të ishte 2-0 me dy raste te pakten te shperdoruara, kuqezinjtë tani do të shkojnë në Londër për ndeshjen e dytë me një avantazh të lehtë.

Duke folur për Sky Italia, siç citohet nga MilanNews, Perisic ndau mendimet e tij për humbjen dhe i dërgoi një paralajmërim Milanit. “Ne e dinim se do të ishte një lojë e vështirë para 80,000 njerëzve.

Milani bëri mirë, por do të jetë ndryshe në Londër. Nuk e treguam vlerën tonë, na mungonte diçka në pjesen e fundit te fushes dhe shpresojmë të tregojme veten.

Conte? Të gjithë e dinë se si funksionon. Ai ishte i fortë si lojtar dhe tani ai është gjithashtu një trajner i fortë”, tha ai. Tottenham do të ketë Pierre-Emil Hojbjerg të rikthyer në lojë, që është një nxitje e madhe për ta.

Megjithate eshte skualifikuar Dier dhe gjithashtu Bentancur ka mbyllur sezonin dhe Lloris e Bisuma nuk kthehen. Milan duhet të ketë të dy Ismael Bennacer dhe Fikayo Tomori deri atëherë, duke shtuar edhe portierin Mike Maignan…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *