Milani ndjek futbollin grek, Moncada raporton talentin e ri: oferta e parë 10 milionë euro nuk mjafton!

Milani na ka mësuar vitet e fundit me afrime futbollsitesh gjysmë të panjohur, të cilet me kalimin e kohes jane vendosur mire ne skemat kuqezi dhe jane dalluar.

Kjo filozofi do te vazhdoje edhe me tej sepse shefi i skautingut Moncada eshte personi qe raporton gjithcka qe sheh. Vetem mendoni se ishte ai qe solli emrat e Kolo Muani dhe Enzo Fernandez ne vere…

Tashme, sipas një lajmi te raportuar nga tuttomercatoweb.com, kuqezinjtë janë në gjurmët e mesfushorit të ri sulmues grek, lindur në vitin 2003, Giannis Konstantelias, në fuqi te PAOK Selanik.

Ky është një negociatë që nuk do të jetë e lehtë për t’u përfunduar, edhe për shkak të konkurrencës së fortë. Giannis Konstantelias është një nga talentet më të mëdhenj të ligës greke.

Paolo Maldini do të kishte lëvizur konkretisht me agjentin e lojtarit dhe do të kishte gati 10 milionë euro për të bindur PAOK-un. Kompania greke nga ana e saj ka interesat e veta: për më pak se 15 milionë euro, lojtari i datelindjes 2003 nuk lëviz.

Përveç interesimit të kuqezinjve, duhet të regjistrohet edhe ai i Seviljes dhe Salzburgut. Megjithatë, edhe ata nuk e kanë ngritur ofertën e tyre përtej 10 milionë eurove. Negociatat vazhdojnë në hije, por kuqezinjtë kanë ide shumë të qarta: Giannis Konstantelias është një lojtar me një të ardhme të sigurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *