Luizi duke qarë për mamin dje, Dea Mishel vazhdon me të vetën: Nuk është lojtar i fortë

Banorja e Big Brother VIP, Deamishel, ka folur së fundmi për lojën që po bën Luiz Ejlli në Big Brother VIP. Ajo thotë se nuk e konsideron lojtar të fortë për faktin se beson 100 për qind në gjërat që thotë vetë në lidhje me konkurrentët e tjerë.

Në një bisedë në oborr të shtëpisë më të famshme në Shqipëri me Oltën dhe Kristin, biondja thekson se nuk ia ka qëlluar në shumë raste rreth ngjarjeve që kanë ndodhur.

“Unë e di për të gjithë kur hyjnë kur dalin. Po si e di, e vendos ti. Për mua e ke vendosur shumë herë që do të dilja, nuk kam dalë. Nuk është aq lojtar i fortë se nuk e ndryshon atë gjënë e vetë asnjëherë”, tha ajo fillimisht.

“Beson 100 për qind te ato që thotë. Unë ia jap provat vazhdimisht që ia them”, vazhdoi më tej Deamishel. Dea ka pasur disa herë përplasje me Luizin, sidomos në rastin kur nga një nominim që bëri u largua Efi Dhedhes.Kjo pasi Efi ishte një aleate e Luizit dhe një bashkëpunëtore e fortë në këtë lojë.

Edhe pse jashtë “Big Brother VIP”, Efi Dhedhes vijon të ndjekë formatin dhe të jap mendimet e saj. Sikurse ka bërë sot.Për ata që nuk e dinë, dy të preferuarve të publikut Luizit dhe Oltës iu dha mundësia të krijonin dy grupe me banorët e tjerë me të cilët do qëndronin të lidhur me litarë. Mirëpo, Emiriona e cila ishte në grupin e Luizit u dorëzua menjëherë duke prishur lojën.

Kryetarja e grupit fitues Olta ka fituar një avantazh në lojë dhe në shtëpinë e BBVA ka mbërritur një zarf i kuq që do hapet të shtunën. Ajo që hamendësohet të jetë brenda tij është avantazhi që asaj do i jepet për të çuar tre banorë në nominim, siç kanë bërë Dea dhe Kiara. Olta disa herë është shprehur se nëse i jepet kjo mundësi do çojë Luizin, Kiarën dhe Maestron.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *