Ibrahimovic drejt një rekord të ri: mund të ndodhë në Monza-Milan!

Pas 8 muajsh mungesë Zlatan Ibrahimovic është gati të rikthehet në fushë. Sprova e suedezit po përfundon. Në fakt, Ibrahimovic duhet të jetë sërish në dispozicion të Piolit për ndeshjen ndaj Monzës.

Gjithashtu, siç e kemi parë tashmë disa herë, fatit i pëlqen të luajë futboll dhe e ben ate duke dhuruar edhe “ironi”. Aq sa Ibrahimovic do të rikthehet mbase ne fushe kundër Monzas se Berlusconit dhe Gallianit, pasi ka luajtur për herë të fundit kundër Sassuolos në ndeshjen e Scudettos.

Edhe pse Scudetto i ka shpëtuar këtë sezon, edhe pse jo matematikisht, Ibrahimovic tani është në kërkim të rekordeve. Në fakt, nëse ai do të shënonte në ndeshjet e ardhshme, ai do të bëhej golashënuesi më i vjetër në historinë e Serisë A, duke minuar një tjetër legjendë të Djallit si Costacurta.

Për më tepër, sulmuesi suedez mund të shtojë një vik*timë të re në koleksionin e tij: janë në fakt 37 skuadra kundër të cilave Ibrahimovic ka shënuar.

Mungojnë vetëm pesë: Treviso, Spal, Spezia, Benevento dhe Monza. Mbreti Zlatan është i gatshëm ta kthejë Milanin në gjurmët e fatit të tij dhe do ta beje kete edhe 41 vjec…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *