“Festoni nja 10 minuta dhe pastaj keni punë me mua”, Mirel Josa nuk ndryshon kurrë! Ja deklarata pas fitores ndaj Partizanit

Vllaznia është kthyer të marrë një fitore me shumë peshë në kryeqytet. Këtë herë shkodranët kanë mundur Partizanin me shifrat 1-2. Pjesa e parë foli vetëm për shkodranët që shpërdoruan raste të shumta. Në pjesën e dytë, të kuqtë rikthyen situatën në favorin e tyre.

Maguet realizoi golin e parë në minutën e 60, teksa sapo kishte hyrë në fushën e blertë. I njëjti futbollist shpërdoroi edhe dy mundësi të tjera të mira për të dyfishuar rezultatin.

Jonuzi riktheu në lojë shkodranët me një super gol në minutën e 77, ndërsa Coba u kthye në hero me realizimin e tij në minutën e 90. Pas kësaj fitore, Vllaznia kthehet në luftën e titullit kampion. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Oversport”:

Mirel Josa: “Jam i kënaqur që ekipi fitoj. Jam i kënaqur që po më përgjigjen lojtarët. Duhet të kemi parasysh që të fitosh ndaj Partizanit të vendit të parë të jep kënaqësi. E filluam ndeshjen shumë mirë, në pjesën e parë ishim në kontroll.

Duhet të konkludonim 2-3 herë në pjesën e parë. Pastaj në të dytën nuk jam i kënaqur në 20 minutat e para të saj pasi kemi gabuar në qarkullimin e topit. Të gjithë duam që t’i marrim ato fitoret radhazi. Duhet të vazhdojmë që të jemi me këmbë në tokë. Angelos Anastasiadis, ish trajneri i Greqisë, është një shembull për mua për mënyrën sesi i ndërtonte raportet me lojtarët dhe me drejtuesit.

I kam thënë lojtarëve: “Festoni nja 10 minuta dhe pastaj keni punë me mua”. Coba bëri golin? Për atë punë e futëm, a e harruat ju që humbi nja 5 pasime ai para se të bënte golin?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *