“Maldini e ka mbyllur akordin” Në shkurt zyrtarizohet?! Detajet

Milan eshte duke gjetur akordin për nënshkrimin e Marco Sportiello nga Atalanta qe në shkurt me synimin që portieri t’i bashkohet klubit në verë pasi të përfundojë sezoni, thuhet në një raport nga Calciomercato.com. Kuqezinjtë kane zgjedhur profilin e Sportiello pasi kane pare disa si edhe Terraciano i Fiorentina-s para se te rinovonte…

Klubi caktoi Sportiellon si një nënshkrim të mundshëm kohët e fundit dhe ata kanë vepruar shpejt për të arritur një marrëveshje të plotë me lojtarin përpara se çdo klub tjetër të mund të bëjë ndonjë përparim serioz. Tani raportohet se nënshkrimi do të finalizohet dhe ka të ngjarë të shpallet në shkurt 2023, me lojtarin që më pas të bëhet portier i Milanit në verë me 3 vite kontrate.

Ai do të jetë rezerva e pare e Mike Maignan me Ciprian Tatarusanu që pritet të largohet nga klubi në fund të sezonit ose të zgjedhe te qendroje por me rroge me te vogel dhe te jete portieri i trete…

Lorenzo Casalino, redaktori i TuttoAtalanta.com, dha një intervistë për MilanNews.it duke u fokusuar në transferimin e mundshëm të Marco Sportiello te kuqezinjtë: “Nëse do të realizohej, do të ishte një nënshkrim i mrekullueshëm nga Milani.

Atalanta e vlerësoi atë aq shumë në niveli njerëzor dhe ndaj ska bere pengesa per t’i prishur pune: kjo zgjedhje e përbashkët për ta lënë të lirë është pothuajse një shpërblim për atë që Sportiello i ka dhënë këtij klubi. Sportiello do te ishte super i lumtur te shkonte te Milani.

Po flasim per nje portier te sigurte dhe qe eshte me reflekse fantastike. Ai e di se ka ende shume per te permisuar dhe per t’u formuar sepse mosha e portierit shkon deri ne 35-36 vjec”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *