Bushit i bëhet qejfi për eliminimin e Spanjës: Nuk luhet me ato dy “fëmijët” e Barcelonës

I ftuar në studion e emisionit “Qatar N’24”, të moderatores Enxhi Biba, në televizionin “News 24”, trajneri i Kombëtares Shpresa, Alban Bushi, foli për sfidat e ditës së djeshme.

Aty ku Maroku dhe Portugalia siguruan një biletë për në fazën çerekfinale. Ndër të tjera trajneri kryeqytetas u shpreh:

“Marokun nuk e kam parë shumë, por më ka pëlqyer shumë si vendoset. Spanja ishte shumë e re për të qenë kampion bote.

Nuk ka më shans të luash tiki-taka, të luash me Gavin, Pedrin, duhen lojtarë të fuqishëm për të dalë kampion bote.Duhen Paketa, Kasemiro, Rabio.

Spanja mund të ketë një të mirë për vitet e ardhshme. Spanja na gënjeu me atë fitoren 7-0. I mungoi një driblues. Maroku shumë i fortë, 100 % meritë e trajnerit. Spanja e meritoi të eliminohej”, u shpreh Alban Bushi.

Kujtojmë se sot dhe ensër s’do ketë ndeshje të Botërorit, cerekfinalet fillojnë të premten dhe do luhen edhe te shtunen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *