Rrëfimi i rrallë i Matilda Makoçit! Ja çfarë thotë për ish-bashkëshortin Edi Rama dhe Gregun, djalin e tyre

Matilda Makoçi , aktorja e famshme e vitive 80-të, në një intervistë për emisionin ‘Exclusive’ në Top Channel, rrëfen jetën e saj në 27 vitet e munguara nga ekrani dhe publiku që e admironte.

Matilda u martua me Edi Ramën në fund të viteve ’80 dhe lindi djalin e tyre, Gregorin. Pas divorcit me Edi Ramën, aktorja thotë se nuk ruan më asnjë kontakt me ish-­bashkëshortin.

“Deri para 2­3 viteve kam qenë e preokupuar pas Gregut. Nuk më pëlqen që është shkëputur, por nuk kam çfarë t’i bëj”, rrëfen Matilda.

Një rikthim i shumëpritur nga të gjithë por që ngjalli dhe shumë kuriozitet me shfaqjen e saj në ekspozitën e pak ditëve më parë ku ajo recitoi disa poezi. Ku kishte qenë Matilda Makoçi, pse i kishte munguar publikut.

Edhe pse në moshën 53-vjeçare dhe me pothuaj 3 dekada të munguara ajo thotë se rikthimi nuk është i vonë: “Jam shkëputur për arsye personale, dhe nuk më duket vonë rikthimi im edhe pse me poezinë dhe jo me aktrim. Besoj se u prita mirë nga publiku. Nuk isha e emocionuar, nuk e kam ndjerë mungesën e publikut,” thotë ajo.

Lidhur me rolet dhe filmat e saj Matilda shprehet: “Të gjitha rolet i kam përzemër, kam luajtur në role dinjitoze dhe i kam të freskëta filmat. Megjithatë filmi: “Të mos heshtësh është një film që më ka emocinuar më shumë se të tjerët. Me të gjithë regjizorët kemi qenë shok, por me Spartak Pecanin kam pasur më shumë preokupacionin e aktores ndaj regjizorit,” thotë Matilda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *