Serbët nuk janë mirë nga trutë e kokës: Dy magjistare shqiptare “penguan” futbollistët tanë të fitonin ndaj Zvicrës

Zvicra është një mankth për Serbinë në futboll.Edhe këtë herë, Zvicra ka arritur të fitojë ndaj Serbisë në një ndeshje tepër të mrekullueshme, ku protagonist me një gol ishte Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka u cilësua si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Serbët nuk janë ende të gatshëm për ta përtypur këtë gjë, ku madje në një emision në televizion, kanë shfrenuar edhe imagjinatën me deklaratën e tyre.

“Zvicra ka paguar magjistare për të mallkuar lojtarët e Serbisë. Ata kanë dy magjistare shqiptare, të tjerët janë afrikane. Secila prej magjistareve paguhet me 10 milionë dollarë”, thanë ata gjatë emisionit.

Kjo në fakt është një gjë e pazakontë, e padëgjuar më parë, ku serbët po mundohen ta shesin në këtë mënyrë përballë publikut humbjen e tyre në Kupën e Botës.

Nderkohe pas një performance fantastike ndaj Serbisë, ekipi i Zvicrës kaloi në fazën e 1/16-ve, ku përballë ka kampionët e “Euro 2016”, Portugalinë. Në një prononcim për mediat, ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, paralajmëroi shokët e tij, që të bëjnë shumë kujdes nga Crisitiano Ronaldo.

“Bashkë me Messin, ai është një nga lojtarët më të mirë në botë. Është një lojtar që mund të shënojë në çdo moment. Së dyti, ai ka përvojën që i nevojitet dhe të gjithë e dinë se sa i rëndësishëm është ai për Portugalinë. Ne gjithashtu duhet të kujdesemi për lojtarët e tjerë, sigurisht, nuk është vetëm Ronaldo, ata kanë një skuadër të shkëlqyer, do të na duhet një paraqitje e shkëlqyer nga të gjithë. Ne nuk kemi Cristiano në ekip, na duhet i gjithë ekipi për të fituar.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *