Ish-mbrojtësi gjirokastrit i Kukësit transferohet në elitën greke

Ish-futbollisti i Kukësit, Simon Rrumbullaku do të vijojë karrierën e tij në elitën e futbollit grek, ende nuk behet i ditur emri i ekipit.

SuperSport mëson se mbrojtësi i majtë ka arritur akordin me një prej ekipeve të Superligës greke, teksa në javët e ardhshme do të publikohet dhe kontrata e lojtarit.

Më parë Rrumbullaku është aktivizuar në Greqi me Apollon Smirnis, Panaitolikos, PAS Giannina dhe Kalamata. Për Rrumbullakun interes kishte dhe në Azerbajxhan dhe Rumani.

Futbollisti vendosi që të qëndronte pranë familjes duke preferuar aktivizmin në kampionatin grek, në të cilin ka luajtur dhe më parë.

Në edicionin e shkuar Rrumbullaku ishte pjesë e Chindia Targoviste ku u aktivizua në 23 ndeshje.Mëngjerashi shpreson që të arrijë sa më parë formën e tij maksimale.

30-vjeçari nga Gjirokastra ka qenë pjesë e Kukësit nga viti 2016 deri në vitin 2018, ku fitoi dhe titullin kampion, ndërsa tani do të luajë në Superligën greke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *