Futbolli ka marrë fund! C.Ronaldo i habit të gjithë me ekipin e ri! Paga që do marrë është ç mèndúrĩ më vete

Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me klubin nga Arabisë Saudite.

Portugezi Cristiano Ronaldi i dha fund bashkëpunimit me Manchester United dy ditë para se të nisej për Katar, për Kampionatin Botëror.

Nga kontrata me Al-Nasr Ronaldo nuk do të përfitojë vetë pagën, por edhe të ardhura të tjera majme nga kontrata sponsorizuese, që do ta bëjmë sportistin më të paguar në planet. Shuma totale që Ronaldo për një sezon te Al-Nasr do të shkojë afër 200 milionë euro.

Messi dhe Neymar kryesojnë listën e futbollistëve më të paguar me 75 dhe 70 milionë në sezon, shifra këto shumë larg asaj që do të përfitojë portugezi në Lindje e Mesme. Madje, Ronaldo do të bëhej më u paguari në botë.

Nderkohe E përditshmja italiane, ‘Il Fatto Quotidiano’ raporton se Prokurori Publik i Torinos ka refuzuar një kërkesë për dokumente nga Cristiano Ronaldo në hetimin e Juventusit.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, përmes avokatëve të tij, kërkoi të shihte disa dokumente nga hetimi për ‘Bianconerët’ dhe pagesat e fshehura të pagave të tyre. Kjo u mohua nga Prokuroria Publike e Torinos, e cila bëri të qartë se ai nuk kishte të drejtë t’i merrte ato.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *