SM | Milani provon transferimin e dyfishtë: strategjia!

Drejtuesit e Milan, Paolo Maldini dhe Ricky Massara jane duke punuar per te fuqizuar ekipin dhe po mendojne dy afrime “big” qe ne janar edhe pse do te jete shume e veshtire…

Sipas informacioneve të SempreMilan.it, drejtuesit e kuqezinjve janë të prirur për nënshkrimin e anësorit të Chelseat, Hakim Ziyech dhe mesfushorit të Lyon, Houssem Aouar, të cilët të dy mund të lejohen të largohen nga dy klubet e tyre përkatëse.

Për sulmuesin maroken, Milani po përpiqet të sigurojë një hua gjashtëmujore (duke paguar një pagë prej 3 milionë euro neto – që do të ishte gjysma e pagës së tij aktuale) me opsionin e përfshirjes së një opsioni për të blerë, apo edhe një marrëveshje zotërinjsh me Blutë per të ridiskutuar të ardhmen e tij pasi të përfundojë sezoni.

Është një dinamikë ndryshe për Aouar, të cilit kontrata i skadon në qershor dhe ai nuk duket afër rinovimit me Lyon. Milani është gati t’i ofrojë klubit të Ligue 1 një shifër prej më pak se 10 milionë euro për të provuar të mposht konkurrencën dhe ta sjellë lojtarin francez në Milanello tashmë këtë dimër.

Nese do te ndodhte ky transferim i dyfishte, sigurisht do te fuqizohej jashte mase skuadra kuqezi per nje faze te dyte qe jep mundesdi te madhe per te tentuar fitimin e titullit dhe permbysjen e Napolit por edhe ne Champions League…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *