Një ëndërr fëmijërie e kthyer realitet! Giroud flet pas rekordit: “Ishte e gjithë familja ime aty…” (VIDEO)

Franca mposhti Poloninë me rezultatin 3-1 dhe siguroi një biletë për në fazën çerekfinale të Katar 2022. Polakët tentuan t’i bënin ballë francezëve dhe në disa momente të lojës ia dolën mbanë mjaft mirë. Megjithatë, ato që vendosën në fund ishin kualitetet e “Les Bleus” që e ndëshkuan Poloninë me Olivier Giroud dhe Kylian Mbappe.

GOLI I GIROUD – VIDEO

Sulmuesi kuqezi kombinoi bukur me Mbappe dhe përballë Szczesny nuk gaboi. Festë te Franca, gjithashtu një moment krenarie edhe për Giroud që me 52 gola u shndërrua në golashënuesin më të mirë të Francës duke lënë pas një legjendë si Thierry Henry (51 gola). Franca garanton pjesëmarrjen në çerekfinale dhe pret të përballet me fituesen e çiftit Angli-Senegal.

Olivier Giroud foli për BeIN Sport pas fitores 3-1 të Francës ndaj Polonisë në 1/16 e fundit të Kupës së Botës, gjatë së cilës ai u bë golashënuesi më i mirë i Francës me 52 gola pasi doli nga bllokimi pak para pjesës së parë.

Fjalët e tij të transkriptuara në RMC Sport Giroud thanë se ai po jeton një “ëndërr fëmijërie për të mposhtur Thierry Henry ne nje Kupe Bote” me golin e tij të thyerjes së rekordeve, me gruan, fëmijët dhe miqtë e tij të fëmijërisë të gjithë në stadium për të parë golin e tij. Ai shtoi se “shumë njerëz më thanë se po vinte ky rekord, tani e kam lënë pas dhe fiksimi im është të shkoj sa më larg me ekipin”.

Lidhur me rezultatin e Francës, Giroud tha se “aventura vazhdon” dhe se për të kaluar në fazat e ardhshme të kompeticionit që skuadra franceze i tha vetes “duhej të tregonim solidaritet dhe unitet”. Ai shtoi se “skuadra është shpërblyer për përpjekjet e saj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *