MN | “Fati i tij i caktuar si Pobega” Milani ka planifikuar të ardhmen

Milan po shikon zhvillimin e Lorenzo Colombo te Lecce dhe ka disa opsione në tryezë në lidhje me të ardhmen e tij, sipas një raporti te shkruar nga MilanNews.

Lorenzo Colombo aktualisht është i huazuar te Lecce dhe sigurisht që i përket te ardhmes kuqezi. Ai është një produkt i sektorit të të rinjve dhe debutoi me ekipin e parë në qershor 2020 kundër Juventusit në Torino, duke shënuar golin e tij të parë të lartë në një play-off të Europa League kundër Bodo-Glimt.

Pas një sezoni në Serinë B me SPAL-in, këtë sezon Colombo po lufton për një vend titullari me Lecce-n në Serie A pasi ka shënuar tashmë 3 gola dhe ka shtuar 2 asistime. Lecce ka një opsion prej 2.5 milionë euro për të blerë, por për 500 mijë euro më shumë Milani mund ta blejë atë dhe ktheje…

Ndaj duket e vështirë të imagjinohet se 20-vjeçari do të qëndrojë në Pulia, sidomos në rast rënieje nga kategoria. Profili i tij do të mbetet për t’u vlerësuar në verë me dy opsione: një tjetër huazim ose qëndrim për 2023-24.

Praktikisht, ajo qe ndodhi me Tommaso Pobega qe pasi ndryshoi 4 skuadra u kthye ne baze. Pobega e kishte nisur nga Serie C duke vazhduar me pas ne Serie B dhe me pas ne Serie A.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *