Milan, zbulimi i babait: “Po, na telefonuan”, transferim në janar?

Maldini dhe Massara janë në kërkim të një talenti të ri të mundshëm që mund të fuqizoje skuadrën e trajnerit Pioli. Lajmi për ndalimin e Alessandro Florenzit ka alarmuar drejtuesit e Djallit: drejtuesit në fakt po studiojnë goditjen e radhës për t’u dhënë tifozëve kuqezi.

Ish-mbrojtësi i djathtë i Romës do të jetë jashte ende disa për një kohë, të paktën për dy muaj pas rikthimit të tij nga Kupa e Botës. Kësaj i shtohen edhe dëmtimet e Alexis Saelemaekers dhe Davide Calabria në krahun e djathtë. Pikërisht në këtë rol me Milanin është lidhur një emër: është Ferdi Kadioglu.

Kadioglu është një futbollist turk me origjinë holandeze. Në moshën 23-vjeçare ai është një nga lojtarët thelbësorë të Fenerbahçes deri në atë pikë sa skuadra ka arritur ta përmirësojë dhe jo pak gjatë këtij sezoni.

Kadioglu shkoi nga një vlerë prej rreth një milion euro – sipas Transfermarkt.it – në 12 milionë euro. Prandaj ai është një lojtar shumë i gjithanshëm, të cilin çdo trajner do ta dëshironte me të në skuadër.

Kadioglu është gjithashtu një nga objektivat e Napolit, kundërshtari direkt i kuqezinjve për Scudetton 2022/23. Kadioglu, në fakt, është në gjendje të luaje edhe ne rolin e mesfushorit. Corriere dello Sport, përveç interesimit nga Napoli, shkruan edhe se babai i lojtarit, Feyzullah Kadioglu, raporton faktin se djali i tij është kërkuar edhe nga skuadra si Milani.

“Po, kemi pasur diskutime me Milanin! Te shohim”, ka thene ai. Sipas babait Feyzullah, megjithatë, prioriteti i djalit të tij është të qëndrojë në Fenerbahce te pakten deri ne fund te sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *