Menaxheri shqiptar tregon çfarë i tha Xhaka pas ndeshjes: Po të luanim gjithmonë me Serbinë, do fitonim Botërorin

Mario Cenolli ka folur në një lidhje paralele nga Katari me emisionin “Botërori Katar 2022“, ku ka treguar edhe bisedën që ka pasur me Granit Xhakën.

Mesfushori shqiptar i ka thënë se ndeshje të tilla e motivonin edhe më tepër. Madje ka shtuar se nëse do të luante të gjitha ndeshjet kundër Serbisë, atëherë Zvicra do të fitonte Kupën e Botës.

“Prindërit, si e ëma, edhe i ati, e dinë çfarë djalit kanë. E dinë çfarë djali kanë, si ai dhe Taulanti. Kështu që ishin shumë të qetë, sepse e dinin që ai do ia dilte mbarë.

Ishin shumë të qetë, u surprizova edhe unë. Ata nuk është hera e parë që janë pre e këtyre provokimeve. Siç thotë edhe vetë Graniti:

“Unë kur luaj kundër këtyre provokimeve jap gjithmonë më të mirën. Jam jo 100%, por 200% më shumë”. Më tha: ‘Sikur të kishte ky Botëror të gjitha ndeshjet ndaj Serbisë, do dilnim më finale dhe do ta fitonim’”, ka treguar Mario Cenolli.

Kujtojmë se të martën Xhaka me Shaqirin dhe shokë do ndeshen me Portugalinë e Cristiano Ronaldos në fazën e 1/16 për një biletë për në cerekfinale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *