“Dëshiron të rikthehesh?!” Vjen telefonata nga Premier për Bennacer. Oferta e prezantuar te Maldini u refuzua

Si do te jete e ardhmja e Ismael Bennacer? Deri ne janar do te ndahen shume gjera. Eshte e sigurte Gazzetta dello Sport qe gjithashtu shkruan se tashme duhet te kihet parasysh se paraqitjet e tij jane ne fletoret e shume klubeve si Liverpool, Chelsea dhe Arsenal! Pikerisht topcinjte jane interesuar për një marrëveshje për të rikthyer Ismael Bennacer në Emirates.

Kështu thuhet në një raport nga gazeta italiane Gazzetta dello Sport (nëpërmjet Sport Witness), i cili pretendon se si Gunners ashtu edhe Chelsea kanë kontaktuar me mesfushorin mbrojtës të Milan për të përcaktuar nëse 25-vjeçari do të ishte i interesuar për një transferim në Premier League në vitin 2023.

Megjithatë, raporti vazhdon duke thënë se skuadra e Serisë A është gjithashtu në diskutime me ndërkombëtarin algjerian në lidhje me zgjatjen e kontratës së tij në San Siro, me marrëveshjen e tij aktuale qe skadon në verën e vitit 2024.

Një raport i mëparshëm nga një tjetër media italiane CalcioMercatoWeb madje sugjeroi se skuadra e Mikel Arteta-s do të ishte e gatshme të ofronte 20 milion euro plus Thomas Partey në mënyrë që të kthente Bennacer në veri të Londrës, megjithatë, Paolo Maldini thuhet se nuk dëshiron të pranoje ate oferte dhe nese do te nxirrej ne shitje, nuk do te pranonte me pak se 60 milionë euro (51.5 milionë sterlina) “cash”.

Duke marrë parasysh se sa mbresëlënës ka qenë Bennacer që nga transferimi i tij prej 17 mln euro në Milano në verën e vitit 2019, së bashku me mesfushën që është padyshim zona e skuadrës së Artetës që aktualisht i mungon thellësia më e madhe, argumenti se algjeriani do të ishte një nënshkrimi i duhur eshte mese i pranuar…

Drejtori sportiv i Topcinjve, Edu, do te beje cmos per ta rikthyer te Arsenali Bennacer qe u largua kur ishte ende shume i ri. Në të vërtetë, gjatë 15 paraqitjeve të tij në Serie A deri më tani këtë sezon, talenti i vlerësuar prej 32.5 milionë sterlina ka qenë në formë dominuese përpara vijës së pasme të Milanit, duke bërë mesatarisht 2.3 ndërhyrje, 0.8 ndërprerje, 0.5 largime dhe duke fituar 4.9 duele – në një shkalle te suksesit prej 55% – për ndeshje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *