Tifozi serb shet makinën që të shihte Serbinë duke mposhtur Shaqirin dhe Xhakën, tani mbeti mes katër rrugësh

Humbja ndaj Zvicrës 3-2 ka shkaktuar shumë zemërim dhe zhgënjim në Serbi. Shumë tifozë bëjmë veprime të “çmendura” për të qenë në shkallët e stadiumit për të ndjekur nga afër kombëtaren e tyre.

I tillë është rasti i një tifozi serb, i cili nuk ka nguruar të shiste makinën për të shkuar në stadium me shpresën që këtë herë Xherdan Shaqiri do të dilte nga fusha i mposhtur.

Për fatin e mirë të tifozëve shqiptarë dhe për fatin e keq të atij serb, Shaqiri dhe Xhaka dolën triumfator për herë të dytë ndaj Serbisë.

Në një foto të publikuar në rrjetet sociale, tifozi serb kishte shkruar në fanëllën që mbante veshur “Kam shitur makinën time për të ardhur këtu, për të ju shikuar juve duke e mposhtur Shaqirin”, duke mbetur kështu me “gisht në gojë”.

Tashmë i duhet të kthehet në shtëpi e transport publik. Edhe pa makinë, edhe të humbur, edhe të poshtëruar! Më keq se kaq nuk mund të shkonte.

Nëse Serbia do kthehet në shtëpi, kujtojmë se Zvicra do vazhdojë rrugëtimin e saj në Botëror ku do ndeshet me Portugalinë në fazën e 1/16ve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *