Pedullà zbulon lajmin që e bën Milanin të dri*dhet: “Në janar…”

Milani po përgatitet të përballet me këtë kamp unik stërvitor dimëror – e pazakonte – i cili do të jetë i dobishëm për përgatitjen më të mirë për garën ndaj Napolit që do të rifillojë nga viti 2023. Por viti i ri, si gjithmonë, do të sjellë menjëherë edhe një seancë të re merkato, gjatë të cilat Milani mund të rikthehet në protagonist me disa operacione.

Ajo që është e sigurt është se lajmet e merkatos në lidhje me klubin kuqezi – mes largimeve të mundshme dhe goditjeve të reja të mundshme – nuk mungojnë kurrë. Një nga të fundit është dhënë nga eksperti i njohur i merkatos Alfredo Pedullà, i cili zbuloi përditësime shumë të rëndësishme për një lojtar në veçanti…

Në shtëpinë e Milanit, janë dy emra që mbajnë ne tensionmë shumë se të tjerët: Rafael Leao i zakonshëm dhe Ismael Bennacer. Të dy janë në qendër të vëmendjes për çështjen e rinovimeve dhe kjo i bën edhe protagonistë të lajmeve të ndryshme të tregut. Pedullà bëri një bilanc të mesfushorit të Milanit. Ja çfarë raporton gazetari në profilin e tij në Twitter.

“Bennacer-Milan: takimi i planifikuar për javën e ardhshme për të diskutuar kontratën e re. Kërkesa është rreth 4 milionë euro në sezon plus bonuse. Chelsea është e interesuar, edhe për merkaton e janarit. Aty pas dere është edhe Manchester United”.

Prandaj, nëse nga njëra anë vazhdohet të punohet për rinovimin, nga ana tjetër duhet t’i kushtohet vëmendje të veçantë sulmeve të mundshme të anglezëve për Bennacer që në janar.

Një rrezik që Maldini absolutisht dëshiron ta shmangë sa më shpejt që të jetë e mundur, por Chelsea dhe United janë aty në dritare dhe mund të vendosin shifra që janë të vështira për t’u injoruar, si për lojtarin ashtu edhe për vetë Milanin. Megjithatë, jo vetëm merkato në dalje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *