Milan-Napoli, ndizet merkato për dy talente në Turqi!

Në javët e fundit, Milani sigurisht qe eshte lidhur me emra futbollistesh te rinj turq si Ferdi Kadioglu dhe Arda Guler. Megjithatë, kuqezinjtë mund të përballen me konkurrencën e rivalëve të tyre të Scudetto-s, Napolit, pretendon një raport i fundit nga Italia…

Milani është aktualisht tetë pikë prapa Napolit në renditjen e ligës dhe do të kërkojë të mbyllë diferencën në gjysmën e dytë të sezonit. Një detyrë shumë e vështirë, veçanërisht duke marrë parasysh se sa mirë kanë luajtur Partenopei.

Sipas Corriere Dello Sport Milani është me të vërtetë i interesuar për Kadioglu dhe Guler. Megjithatë, Napoli do të ketë një kamp stërvitor në Turqi këtë dimër dhe pritet të monitorojë më pas të rinjtë.

Kadioglu (i lindur në 1999) luan një mbrojtës i majtë ndërsa Guler (2005) është një mesfushor sulmues, të cilat janë dy pozicione që Milani mund të përfitojë nga përforcimi. Për shembull, Fode Ballo-Toure është lidhur me një lëvizje dhe atëherë do të duhej një mbrojtës i ri i majtë.

Ne anen tjeter, nje mesfushor mund te duhet pasi Bakayoko ne mos tani ne janar, ne vere do te largohet dhe keshtu qe do te duhet te zevendesohet numerikisht edhe pse ai nuk eshte llogaritu si pjese e organikes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *